Anna Stanisławska

Nauczyciel wspomagający, koordynator

Z wykształcenia jestem konsultantem d/s psychologii i socjologii oraz pracownikiem socjalnym oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Z praktycznego przygotowania terapeutą indywidualnym i grupowym pracującym z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywam i pogłębiam od 2008 r. Obejmuje ono m. in.: staż w fundacji SYNAPSIS w ramach projektu „Warto być za” - członek zespołu środowiskowego jako szansy na pomyślny start życiowy dzieci z autyzmem i zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu, współpracę w ramach wolontariatu ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko, pracę w Centrum Terapii Synergis, dwuletnią współpracę z Waldorfskim Przedszkolem Integracyjnym nr.6, roczną pracę w Szkole Podstawowej nr 120, współpracę z Podstawową Szkołą Specjalną nr. 177 współpracę z Przedszkolem Integracyjnym "Zielony Latawiec".

W pracy z dziećmi skupiam się na obserwacji i podążaniu za ich bieżącymi potrzebami. Poproszona o pomoc chętnie jej udzielam, jednakże przede wszystkim staram się nie przeszkadzać swoim małym podopiecznym w samodzielnym rozwiązywaniu problemów oraz odkrywaniu rozwiązań.

Bardzo bliska jest mi pedagogika dr Marii Montessori, którą cechuje głęboka wiara w wewnętrzną mądrość dziecka. Jestem zwolenniczką filozofii, że dzieci nie marnują czasu i chłoną świat nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nic nie robią. Bardzo dużo o nich i od nich uczę się, po prostu obserwując je w różnych sytuacjach, zwłaszcza społecznych.

Często w swojej pracy bazuję na wartościowej literaturze dziecięcej. Lubię także pracować metodą projektu. W grupie pragnę tworzyć ciepłą atmosferę wzajemnego wspierania się, wspólnego przeżywania dobrych i gorszych momentów, zrozumienia i szacunku dla wszystkich. Z pasją i zaangażowaniem prowadzę indywidualne oraz grupowe zajęcia z nauki czytania. Nieustannie udoskonalam swój warsztat i rozwijam się łącząc metody, które okazują się najbardziej skuteczne.

Prywatnie spełniam się jako mama Antosia i Jasia. Lubię zmęczyć się szybką jazdą na rowerze przy mocnej muzyce jak również wyciszyć na sesji jogi lub plotąc makramy.

Kontakt
Rekrutacja