Rekrutacja w Bałabajce

Dzieci przyjmowane są według kolejności zgłoszeń do czasu zapełnienia grupy odpowiednią ilością dzieci. Liczba miejsc jest ograniczona, a potwierdzenie miejsca jest bezpośrednio związane z podpisaniem umowy oraz wpłatą kwoty wpisowego.

Jak zapisać dziecko do przedszkola lub żłobka Bałabajka?

Krok 1

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z placówką:
tel: 515 174 833
zadzwoń
email: cmc@cmc.edu.pl
wyślij wiadomość

Krok 2

Zapraszamy Państwa z dzieckiem na około godzinne spotkanie z Dyrektorem w placówce przedszkola Bałabajka Stegny przy ul. Akermańskiej 3 w celu rozmowy, ustalenia wzajemnych potrzeb, zapoznania z dokumentacją. Dziecko w tym czasie przebywa w sali z innymi dziećmi z grupy, bierze udział w zajęciach, zabawach na placu zabaw.

Jeżeli posiadają Państwo jakieś wskazówki do pracy z dzieckiem bądź posiada ono dokumenty uprawniające do realizacji zajęć terapeutycznych, prosimy o taką informację.

Krok 3

W ciągu kilku dni oddzwaniamy z informacją zwrotną. Jeżeli decydują się Państwo na współpracę z nami, to umawiamy termin wygodny dla obu stron w celu zawarcia pisemnej Umowy o Świadczeniu Usług.

Adaptacja

W przedszkolu Bałabajka dobra adaptacja dziecka jest jednym z naszych najważniejszych zadań. Zależy nam na tym, aby każdy maluch zapoznał się i zdobył orientację w przedszkolnej przestrzeni, aby nawiązał pozytywne relacje z grupą rówieśniczą oraz personelem placówki, a także by wdrożył się w rytm dnia i przedszkolne rytuały.

W ramach naszego autorskiego programu adaptacyjnego proponujemy:
  • godzinne indywidualne spotkanie w towarzystwie rodzica z przyszłą Ciocią w sali poświęcone na wzajemne poznanie się, rozmowy, zabawy,
  • stopniowo wydłużaną obecność w dniu przedszkolnym swojej grupy, podczas których dziecko zapoznaje się z przedszkolem, swoją Ciocią oraz rówieśnikami,
  • możliwość obecności rodzica podczas kolejnych dni adaptacyjnych w szatni bądź podczas aktywności na placu zabaw - dziecko ma wtedy możliwość kontaktu z Rodzicem w dowolnym momencie, kiedy tego potrzebuje;
  • codzienną informację zwrotną dotyczącą przebiegu kolejnego dnia adaptacyjnego od wychowawcy oraz nauczyciela wspomagającego i konsultację dotyczącą przebiegu kolejnego dnia i czasu jego trwania,
  • stopniowo zmniejszaną aktywność Rodzica w procesie adaptacyjnym.
Adaptacja jest procesem indywidualnym, na bieżąco reagujemy na potrzeby dzieci znajdujących się w tym procesie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy nabór do grup jest ograniczony czasowo, czy rekrutacja jest prowadzona przez cały rok przedszkolny?

Dzieci przyjmowane są według kolejności zgłoszeń do czasu zapełnienia grupy odpowiednią ilością dzieci. Liczba miejsc jest ograniczona, a potwierdzenie miejsca jest bezpośrednio związane z podpisaniem umowy oraz wpłatą kwoty wpisowego. W celu uzyskania większej ilości informacji, prosimy o kontakt.

Jak w Państwa przedszkolu przebiega proces adaptacji?

W naszym przedszkolu dobra adaptacja dziecka jest jednym z naszych najważniejszych zadań. Zależy nam na tym, aby każdy maluch zapoznał się i zdobył orientację w przedszkolnej przestrzeni, aby nawiązał pozytywne relacje z grupą rówieśniczą oraz personelem placówki, a także by wdrożył się w rytm dnia i przedszkolne rytuały.

Adaptacja jest procesem indywidualnym, na bieżąco reagujemy na potrzeby dzieci znajdujących się w tym procesie.

Po więcej szczegółów zapraszamy do sekcji Adaptacja.

Czy w przedszkolu są organizowane zajęcia dodatkowe, jeśli tak – to jakie?

Oczywiście, oprócz zajęć cyklicznych organizowanych w przedszkolu, co roku oferujemy zajęcia dodatkowo płatne. Zwykle są to: zajęcia ogólnosportowe, zajęcia taneczne, judo, szachy, karate, matematyka, LegoRobotyka, Gimnastic, basen, nauka gry na pianinie a także indywidualne zajęcia z języka rosyjskiego czy angielskiego oraz indywidualna nauka czytania metodą symultaniczno – sekwencyjną.

Na początku września przesyłamy Rodzicom listę zajęć dodatkowych wraz z opisem, ceną oraz rozpiską godzin, w których się odbywały. Przez cały miesiąc odbywają się zajęcia pokazowe. Każde dziecko ma szansę uczestniczyć we wszystkich zajęciach dedykowanych danej grupie wiekowej. Zapisy trwają do końca września a zajęcia ruszają w miarę utworzenia grupy od początku października. Informujemy na bieżąco, które zajęcia są uruchamiane z uwagi na dużą ilość chętnych. Dowiedz się wiecej o zajęciach: kliknij tutaj.

Czy można na bieżąco śledzić działania przedszkola, oglądać zdjęcia bądź relacje z ważnych wydarzeń?

Oczywiście, na bieżąco relacjonujemy przebieg dni przedszkolnych oraz wycieczek lub innych świąt okolicznościowych. Rodzice, którzy z nami współpracują otrzymują codziennie za pośrednictwem aplikacji LiveKid informacje dotyczące tego, jak przebiegał dany dzień w grupie ich dziecka, mają także dostęp do galerii zdjęć.

Dodatkowo znajdujemy się na Facebooku, YouTube oraz Instagramie.

Kontakt
Rekrutacja